850-NB Nitrogen Dry box

Szczelna komora rękawicowa do pracy w atmosferze gazu obojętnego, z modułem osuszania atmosfery.850-NB

W odróżnieniu od komór serii 855- nie jest standardowo wyposażona w moduł usuwania tlenu. Możliwe jest wyposażenie komory w system 800-HEATER/ 800-PC celem uzyskania atmosfery anaerobowej.

W pierwotnym przeznaczeniu komora zaprojektowana do pracy warunkach obniżonej wilgotności. System sit molekularnych zamontowanych na zewnątrz komory skutecznie usuwa nadmiar wilgoci.

Górna część komory głównej wykonana z akryliku (PMMA), formowanego z jednego fragmentu. Zaokrąglone naroża pomagają w utrzymani czystości. Dolna taca wykonana z termoutwardzalnego tworzywa łączona jest z górną częścią za pomocą klamer o regulowanym naciągu. Cylindryczna śluza transferowa z przesuwną tacą idealnie nadaje się do bezpiecznego przenoszenia próbek i mniejszych przedmiotów do/ z komory głównej, bez niebezpieczeństwa naruszania atmosfery wewnętrznej.

Standardowo komory serii 850-NB wyposażone są w:
-dwie pompy próżniowe: jedna do obsługi śluzy i jedna do cyrkulacji atmosfery przez zespół osuszający;
– System osuszania: sita molekularne montowane na tylnej ścianie komory głównej;
– Cylindryczną śluzę próżniową (długość 30.5cm, średnica wewnętrzna 28cm), z manometrem, przesuwną tacką oraz dwoma zaworami kulowymi do podłączenia gazu inertnego ora podłączenia zewnętrznej pompy próżniowej;
– Oświetlenie ;
– Parę rękawic Hypalonownych;
– Dwa zawory kulowe z komorze głównej;
– listwę elektryczną do podłączenia urządzeń wewnątrz komory

Komorę można wyposażyć także w podwieszaną półkę. Przepływ gazu przez układ sit molekularnych kontrolowany jest na rotametrze wbudowanym w osłonę górną.

Producent przewidział dwa rozmiary komór do prowadzenia badań w atmosferze osuszanego gazu obojętnego: jednostanowiskową (dwu – rękawicową) raz dwustanowiskową (cztero- rękawicową).

    850-NB/EXP                                 850-NBB/EXP
Wymiary wewnętrzne (szer. Głęb. wys..):          104 x 71 x 66cm                            152 x 96 x 79cm
Wymiary zewnętrzne (ze śluzą):                        140 x 89 x 97cm                            193 x 119 x 107cm
Zbliżona pojemność :                                             489L                                                 1157L

 

850-NBB

850-NBB (dwustanowiskowa)

Możliwe jest wyposażenie komory serii 850-NB oraz 850-NBB we wszystkie proponowane przez producenta akcesoria.