Bezkanałowe systemy filtracji do szaf na chemikalia – seria ChemTrap

ChemTrap to seria urządzeń zaprojektowanych do ochrony personelu laboratorium przed szkodliwymi emisjami wydostającymi się z szaf, w których przechowywane są chemikalia (np. w czasie ich otwierania). Opary z wnętrza szafy są wychwytywane i zatrzymywane przez filtry, w efekcie czego do laboratorium trafia oczyszczone i bezpieczne dla użytkowników powietrze. ChemTrap są urządzeniami autonomicznymi, bezkanałowymi, które nie wymagają doprowadzania powietrza z zewnątrz.

Filtry ChemTrap są kompatybilne z szeroką gamą obecnych na rynku szaf na chemikalia o średnicy wylotu powietrza równej 75, 80 lub 100 mm. Instalacja jest bardzo prosta, odbywa się za pomocą dostarczonej w zestawie rurki, która pasuje do otworów z tyłu lub z boku szafy.

Urządzenia oferowane są w dwóch modelach – dla szaf niskiego i wysokiego bezpieczeństwa.

Możliwość wyboru spośród 3 typów filtrów – dostosowanych do oparów pochodzenia organicznego (AS), przeznaczonych do stosowania głównie w przypadku kwasów (BE) oraz w przypadku przechowywania proszków (filtr HEPA H14 o sprawności 99,995% dla cząstek powyżej 0,1 mikrona).

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą produktu: Erlab_CHEMTRAP – ULOTKA