Halo – oczyszczacz powietrza w laboratorium

W systemie Halo powietrze obecne w laboratorium jest nieustannie zasysane do wnętrza urządzenia, gdzie podlega filtracji. Filtr wychwytuje cząsteczki wywołujące  szkodliwe opary i wtłacza oczyszczone powietrze z powrotem do pomieszczenia poprzez dyskretne wywietrzniki boczne. Molekularny system filtracji klasy laboratoryjnej zawiera Neutrodine – wyjątkową wysokowydajną mieszaninę węgla aktywnego, która w połączeniu z cząstkowym filtrem wstępnym wychwytuje szeroką gamę lotnych związków stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Halo występuje w trzech wersjach, zaprojektowanych na potrzeby laboratoriów, w których mogą występować odpowiednio Lotne Związki Organiczne (LZO), opary formaldehydów lub kwasów. Najnowsza propozycja producenta – „Chemplus” umożliwia detekcje i filtrację szerokiego spektrum zanieczyszczeń.

Podstawowa charakterystyka oczyszczaczy powietrza w systemie Halo:

  • Prosta instalacja urządzenia – Halo jest autonomicznym urządzeniem, które można łatwo zamontować wprost na suficie, bez potrzeby podłączania go do systemu wentylacji (dla zwiększenia zasięgu filtracji można zainstalować kilka urządzeń naraz)
  • dzięki technologii SMART i aplikacji eGuard urządzenie jest łatwe w obsłudze – operator może łatwo skontrolować jego stan za pomocą smartfona, zmienić ustawienia lub sprawdzić konieczność przeprowadzenia konserwacji
  • o czystości powietrza informuje użytkowników dyskretna listwa świetlna, pulsująca dioda sygnalizuje proces wykrywania i wychwytywania szkodliwych emisji
  • urządzenie może pracować w sposób ciągły
  • niskie zużycie energii

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą: Erlab_HALO – ULOTKA