Komora 870-CLC/EXP do pracy w podciśnieniu z cyrkulacją atmosfery

 

Komora 870-CLC/EXP jest rozwiązaniem pełniącym rolę izolatora- zabezpiecza operatora przed działaniem materiału, który poddawany jest badaniu.
Barierę stanowi podciśnienie oraz cyrkulacja atmosfery przez układ filtrów HEPA (efektywność 99,9997%). Proponowana komora to w pełni automatyczny system utrzymujący podciśnienie. Wymiana filtrów odbywa się do wnętrza komory, co pozwala na bezpieczne odizolowanie zużytych (zainfekowanych) filtrów od otoczenia i operatora. Komory można łączyć ze sobą w systemy wielostanowiskowe, zestawiać śluzami- wszelkie modyfikacje dopuszczalne z punktu widzenia technicznego są akceptowane przez producenta.

Komora 870-CLC/EXP w wersji standardowej proponowana jest w wersji dwustanowiskowej (cztero-rękawicowej),  z rękawicami mocowanymi po tej samej stronie.
Dmuchawa oraz sterowanie  (kontrolery podciśnienia, ciśnienia różnicowego) oraz wskaźniki świetlne: odpowiedzi zaworu elektromagnetycznego i sygnalizacja konieczności wymiany filtra,  znajdują się w  obudowie- w górnej części komory. Z obudowy wyprowadzony jest zawór wylotowy (który można podłączyć do systemu wentylacyjnego oraz  zawór doprowadzający powietrze lub gaz obojętny – w przypadku podłączenia butli z gazem).870-Hood

System regulacji podciśnienia działa automatycznie, utrzymując podciśnienie na zaprogramowanym  bezpiecznym poziomie.  Spadek ciśnienia na filtrach rekompensowany jest w razie potrzeby  otwarciem zaworu elektromagnetyczny dopuszczającego powietrze/gaz obojętny.

Podstawowe cechy komory bezpieczeństwa 870-CLC/EXP:

 •  efektywna izolacja potencjalnie niebezpiecznych toksyn, organizmów i innych materiałów;
 • praca w podciśnieniu;
 • cyrkulacja atmosfery przez dwa wydajne filtry HEPA;
 • Automatyczne utrzymywanie podciśnienia;
 • Panel kontrolny wskazujący wartość podciśnienia oraz ciśnienie różnicowe;
 • Sygnalizacja  wizualna potrzeby wymiany zapchanych filtrów;
 • Konstrukcja o zaokrąglonych narożach ułatwiająca czyszczenie;
 • Część górna i taca dolna wykonana z przezroczystego materiału akryliku;
 • Śluza próżniowa (komora wstępna z manometrem) z przesuwna tacką:  dł. 30,5cm x średn. 28cm;
 • Oświetlenie wnętrza komory głównej;
 • Dwie pary oburęcznych rękawic Hypalonowych, rozmiar 9;
 • Ręczny zawór ręczny na wylocie systemu cyrkulacji, do usuwania nadmiaru atmosfery (przy regulacji podciśnienia);
 • Listwa elektryczna;
 • Cztery zawory ręczne (dwa w komorze głównej i dwa śluzie) do przedmuchiwania komory;
 • 24miesiące gwarancji

Górna część komory formowana jest na gorąco, zaokrąglone naroża ułatwiają utrzymanie czystości. Okrągła śluza próżniowa z przesuwną tacką  do bezpiecznego transportu próbek wyposażona jest w parę szczelnych drzwi zamykanych klamrami o regulowanym naciągu. Przedmioty o rozmiarach niepozwalających na przeprowadzenie przez śluzę można ulokować wewnątrz komory głównej po zdemontowaniu górnej części komory. Część górna i dolna spinane są klamrami o regulowanym naciągu, a gruba uszczelka zapewnia szczelność połączenia i bezpieczeństwo pracy.

Wymiary komory 870-CLC/EXP:
                                                                         870-CLC/EXP (4-rękawice)
Wymiary wewnętrzne (szer. Głęb. wys..):          142.3 x 89 x 69cm
Wymiary zewnętrzne (ze śluzą):                         280 x 119 x 135 cm
Zbliżona pojemność :                                                  1157L
Możliwe jest wyposażenie komory w dodatkowe akcesoria, np. eliminator ładunku 800-AS/SPI neutralizujący ładunek elektrostatyczny (szczególnie przydatny podczas prac z proszkami) .

Wszelkie modyfikacje (dodatkowe przepusty, drzwi dostępowe, czy inne)  ustalane są na etapie projektu.  Nasi doradcy służą pomocą w doborze odpowiednich akcesoriów.