Komora 999-PGB-115 (portable glovebox)

Komora transportowa 999-PGB-115 Portable glovebbox” wykonana w całości z przezroczystego akryliku o grubości 9mm. Dno komory wykonane z jasno – białego akryliku.
W panelu przednim komory głównej zainstalowane są dwa porty rękawicowe o średnicy 222 mm z rękawicami butylowymi.
W komorze głównej zainstalowano dwa zawory ręczne gazowe oraz listwę elektryczną z kilkoma gniazdami. Zawory ręczne służą do przewietrzania komory głównej (wprowadzania gazu i wytwarzania podciśnienia celem wymiany atmosfery).
Dopuszczalne nadciśnienie w komorze głównej 14,9mbara względem ciśnienia atmosferycznego. Komora umożliwia pracę w podciśnieniu 150mm H2O (14,9mbara) poniżej otoczenia.

Portable.png

Wymiary wewnętrzne komory (szer. x głęb. x wys.): 590,5mm  x 457mm  x 508 mm
Wymiary zewnętrzne komory ze śluzą (szer. x głęb. x wys.) : 965mm x 533mm x 526 mm

W ścianie tylnej komory głównej można zainstalować klapę załadowczą  montowaną na uszczelce za pomocą śrub. Klapa załadowcza ułatwi wprowadzanie do komory głównej przedmiotów, których rozmiar nie pozwala na przeprowadzenie ich przez śluzę (komorę wstępną).

Rozmiary klapy załadowczej: 406,4 szerokość x 254mm wysokość

W prawej ścianie bocznej zamontowana cylindryczna śluza próżniowa, wykonana z przezroczystego akryliku o grubości 12mm. Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne śluzy z zawiasami o regulowanym naciągu. Śluza jest odporna na podciśnienie.
Śluza wyposażona jest w dwa zawory ręczne (do podłączenia gazu i źródła próżni) oraz manometr / próżniomierz.
Dopuszczalne podciśnienie w śluzie: 140mbar absolutnego.

Rozmiary śluzy : 279 mm średnica x 304 mm długość x 12mm ścianka