Komory 830-ABC/SPCL/800-HEPA/S (D) z filtrem HEPA i wylotem do atmosfery (open exhaust style)

Dla aplikacji nie wymagających cyrkulacji atmosfery, producent przewidział rozwiązanie wykorzystujące wymuszenie  przepływu przez dmuchawę, z wylotem atmosfery na zewnątrz przez filtr HEPA.

W komorze 830-ABC/SPCL/800-HEPA/S powietrze z zewnątrz zaciągane jest przez filtr szklany 5u i wydmuchiwane (z udziałem blowera) na zewnątrz przez wydajny filtr HEPA.800_HEPAS.png

W  modelu 830-ABC/SPCL/800-HEPA/D zarówno na wlocie , jak i na wylocie zamontowane są filtry HEPA.800_HEPAD_2.png

Filtr wylotowy można także podłączyć do kanału wentylacyjnego.   Jeżeli warunki badań wymagają zastosowania filtra ULPA, producent przewiduje też i takie rozwiązanie. Możliwe jest także wyposażenie komory w filtr z węgla aktywowanego.

W komorach tego typu wytwarzane jest podciśnienie  pozwalające na bezpieczną pracę operatora. Ciśnienie w komorze oraz ciśnienie różnicowe monitorowane są za pomocą manometrów Magnehelic.

Komory zachowują kształt prostopadłościenny typowy dla komór serii 830-. Cylindryczna śluza próżniowa o wymiarach dł. 30,5cm x średn. 28cm (maks. próżnia 140mbarów absolutnego) wraz z rękawicami Hypalonowymi stanowią standardowe wyposażenie.

Nasi doradcy pozostają do państwa dyspozycji, szczególnie przy wyborze odpowiedniego rozwiązania i akcesoriów.