Plas-Labs, Komory bezpieczeństwa (biologicznego)

Komory bezpieczeństwa biologicznego wykonaniu w oparciu o dwa podstawowe założenia komór do pracy z materiałem biologicznym:
– praca w warunkach podciśnienia;
– praca w układzie dynamicznym z cyrkulacją atmosfery wewnętrznej przez układ filtrów HEPA.

Standardowa oferowana przez Plas-Labs komora do pracy w podciśnieniu, z cyrkulacją atmosfery wyposażona jest w automatyczny system regulacji podciśnienia.
Producent oferuje także  wersje nieco uboższe- pozbawione automatyki podtrzymywania podciśnienia, jak np. 830-ABB/CLC/EXP przedstawiona przy opisie komór kompaktowych serii 830- oraz wersje zmodyfikowane do wymagań użytkownika.

Cyrkulacja atmosfery wymuszana jest sprawną dmuchawą, przez efektywne filtry HEPA wlotowy i wylotowy. Efektywności oczyszczania filtrów 99.999%. Dla zachowania bezpieczeństwa i ochrony personelu, filtry wymienia się od wnętrza komory głównej.

Proponowane rozwiązania można zestawiać ze sobą.

Komory 830-ABC/SPCL/800-HEPA/S (D) z filtrem HEPA i wylotem do atmosfery (open exhaust style)

30 September

Dla aplikacji nie wymagających cyrkulacji atmosfery, producent przewidział rozwiązanie wykorzystujące wymuszenie  przepływu przez dmuchawę, z wylotem atmosfery na zewnątrz przez filtr HEPA. W komorze 830-ABC/SPCL/800-HEPA/S powietrze z zewnątrz zaciągane jest przez filtr szklany 5u i wydmuchiwane (z udziałem blowera) na zewnątrz przez wydajny filtr HEPA. W  modelu 830-ABC/SPCL/800-HEPA/D zarówno na wlocie , jak i na […]

Komora 830-ABB/CLC/EXP (praca w podciśnieniu, z cyrkulacją przez filtry HEPA)

30 September

Ekonomiczna komora rękawicowa do pracy w podciśnieniu, z cyrkulacją atmosfery przez filtry HEPA. Komora główna ma kształt prostopadłościenny (dokładnie jako komory serii 830-), a wartości podciśnienia i ciśnienia różnicowego  wskazywane są na manometrach „Magnehellic”.  Układ cyrkulacji wyposażony jest w sprawna dmuchawę oraz dwa filtry HEPA.

Komora 870-CLC/EXP do pracy w podciśnieniu z cyrkulacją atmosfery

29 September

  Komora 870-CLC/EXP jest rozwiązaniem pełniącym rolę izolatora- zabezpiecza operatora przed działaniem materiału, który poddawany jest badaniu. Barierę stanowi podciśnienie oraz cyrkulacja atmosfery przez układ filtrów HEPA (efektywność 99,9997%). Proponowana komora to w pełni automatyczny system utrzymujący podciśnienie. Wymiana filtrów odbywa się do wnętrza komory, co pozwala na bezpieczne odizolowanie zużytych (zainfekowanych) filtrów od otoczenia […]