PLAS-LABS, KOMORY RĘKAWICOWE BEZ ELEMENTÓW AUTOMATYKI

Produkowane przez Plas-Labs komory rękawicowe bez elementów automatyki to szczelne komory przeznaczone do podstawowych badań w atmosferze gazu obojętnego, standardowo nie wyposażane w układy oczyszczania atmosfery: osuszania czy usuwania tlenu. Założeniem projektowym tej grupy komór, jest możliwość pracy w atmosferze gazu dostarczanego z butli – gazu o założonej z góry czystości. Szczelność konstrukcji zapewnia prowadzenie badań w nienaruszonej atmosferze. Standardowo komory składają się z komory głównej o kształcie zależnie od modelu: obłym lub sześciennym oraz komory wstępnej- transferowej śluzy próżniowej spełniającej idealnie funkcję strefy bezpiecznego przenoszenia próbek/przedmiotów do komory głównej. Szczelna izolacja śluzy pozwala na wprowadzanie próbek bez naruszania atmosfery wewnątrz komory głównej.
Ergonomiczny kształt komory głównej zapewnia wygodę operatora pracującego w pozycji pochylonej Polecany dla aplikacji nie wymagających stosowania urządzeń/artykułów zajmujących dużą powierzchnię. Zaokrąglone naroża ułatwiają czyszczenie. Komory o kształcie sześciennym polecane są min. do aplikacji związanych z ważeniem przy użyciu wagi analitycznej z wysoką osłoną.

W komorze głównej umieszczone są standardowo dwa zawory kulowe do przedmuchiwania komory oraz listwa zasilająca. Maksymalne nadciśnienie i podciśnienie robocze w komorze wynosi 150 mm słupa wody (około 14,7 mbar).
Śluza próżniowa wyposażona jest także w dwa zawory kulowe do podłączenia pompy próżniowej i gazu roboczego oraz manometr do kontroli dopuszczalnego podciśnienia. Dopuszczalne podciśnienie w śluzie wynosi 140mbarów absolutnego.

Standardowo komory podstawowe wykonane są z akryliku (PMMA), istnieje także możliwość wykonania z poliwęglanu (PC) lub innego materiału (zależnie od wymagań odporności na stosowane reagenty, czy aplikacje), np. PVC czy PETG (dla sterylizacji”VHP”.
Podobnie z wyposażeniem- producent nie ogranicz możliwości modyfikacji komór o układ osuszania, automatycznego przedmuchiwania, regulacji wilgotności, drzwi dostępowe, filtry , półki , oświetlenie czy inne akcesoria (dostępne akcesoria opisano w osobnej grupie).

Komora 999-PGB-115 (portable glovebox)

22 July

Komora transportowa 999-PGB-115 Portable glovebbox” wykonana w całości z przezroczystego akryliku o grubości 9mm. Dno komory wykonane z jasno – białego akryliku. W panelu przednim komory głównej zainstalowane są dwa porty rękawicowe o średnicy 222 mm z rękawicami butylowymi. W komorze głównej zainstalowano dwa zawory ręczne gazowe oraz listwę elektryczną z kilkoma gniazdami. Zawory ręczne służą […]

Komora 815-PGB (najprostsza komora „La Petite”)

22 July

Komora „La Petite” – 815-PGB/EXP to ekonomiczne rozwiązanie dla niewymagających aplikacji. Komora zasadniczo składa się dwóch podstawowych komponentów: części górnej – komory głównej ze śluzą i okrągłymi drzwiami dostępowymi oraz tacy dolnej z odpornego tworzywa. Zaokrąglone brzegi zarówno w komorze głównej jak i tacy ułatwiają zachowanie czystości i zabezpieczają przed rozwojem drobnoustrojów.  Obie części komory […]

Seria 830- Komora kompaktowa (compact glovebox)

22 July

Seria komór 830 o kształcie prostopadłościennym komory głównej zaprojektowana została z myślą o aplikacjach w których wymagana jest większa przestrzeń robocza komory głównej. Komory te są wyższe, a wstawienie np. wagi analitycznej z przesłoną, nie ogranicza przestrzeni pracy. Komory są idealnym rozwiązaniem do badań z wykorzystaniem odważania, oznaczania wilgoci w roztworach wodnych, związkach toksycznych, papierze, […]